הנתיב המהיר

הנתיב המהיר הוא פרוייקט חדשני ומקורי ברמה בין לאומית, המבוסס על נתיב תחבורה ציבורית מיוחד בשילוב אגרה, לוויסות התנועה בנתיב ושמירה על מהירות מינימלית. הנתיב הוקם  בשיטת BOT, ולשפיר ניתן הזיכיון להקמתו ולהפעלתו למשך כ- 28 שנים.

כידוע, בשנים האחרונות חל גידול רב בתנועת כלי הרכב בישראל, ועומסי התנועה הולכים וגוברים. אל מול הנתונים הללו מתגלה כי קצב סלילת הכבישים החדשים קטן מכדי להקל על אזרחי ישראל בהתנייעות השוטפת של היום יום, והתוצאה היא גודש תנועה ועיכובים בלתי צפויים, ומשמעותיים מאוד בזמן הנסיעה, בייחוד בכניסה לערים מרכזיות.

הנתיב המהיר מספק אפשרות של תנועה רציפה של כלי רכב במשך כל שעות היממה, פיקוח ובקרה  בכניסות וביציאות במשך 24 שעות, מערכות בקרה ואבטחה  מתקדמות, מצלמות זיהוי חכמות, מתחם חנה וסע , חניון  מערך היסעים ציבורי   בשיתוף עם חברת דן, עמדת מודיעין מאוישת ואנשי ביטחון – כל אלה, כדי להבטיח את השיפור המשמעותי שכבישי ישראל זקוקים לו ואזרחי ישראל חיכו לו.
הפרוייקט כולל מערכות ממוחשבות לזיהוי כלי הרכב, ולוויסות התנועה, בוצעו בשיתוף עם חברת סימנס. הפרוייקט נפתח בינואר 2011 לשימוש התחבורה הציבורית ולקהל המנויים.

הנתיב המהיר מיועד לתחבורה ציבורית ולמנויים רשומים בלבד – פרטים נוספים ורישום חינם ניתן לעשות כאן: fastlane.co.il